לחם טנא

מאפיה קטנה שוכנת במקום שבו היה לול תרנגולות בקיבוץ גשר הזיו, מציעה מגוון גדול של לחמי מחמצת, קרואסונים ועוגות. בית קפה קטן מחוץ למאפיה.

 • לחם טנא 1
  לחם טנא - אוצרות הגליל
 • לחם טנא 2
  לחם טנא - אוצרות הגליל
 • לחם טנא 3
  לחם טנא - אוצרות הגליל
 • לחם טנא 4
  לחם טנא - אוצרות הגליל
 • לחם טנא 5
  לחם טנא - אוצרות הגליל
 • לחם טנא 6
  לחם טנא - אוצרות הגליל

זמני פעילות

ימי חול
ב-ה 07:00-15:30
ימי ו' וערבי חג
07:00-14:00

אמצעי קשר וכתובת

טלפון להזמנות
077-9964554
ישוב
גשר הזיו
אתר אינטרנט
www.lehem-tene.com

פנייה למארח

אותו הבוקר מצאתי את עצמי יושב על כיסא מתחת לבדיו המקורזלים של עץ זית עבות. זה קרה בתוך מטע עצי זית בלב קיבוץ גשר הזיו, וסביבי היו פזורים כמה שולחנות קפה שאולתרו מגלילי עץ של צינורות השקייה והכיסאות היו בסגנון "זרוק" דומה. אחזתי בידי את כוס הקפה ההפוך שהוכנה עבורי בחנות המאפייה הקטנה, הסמוכה, נגסתי בפרוסת לחם שיפון עם אוכמניות וחשבתי לעצמי שברגע זה אני מאושר.
האושר הוא פשוט תחת השמיים הכחולים, וגם אתם יכולים להגיע אל לחם טנא, שהיא מאפייה קטנה שכמו נבטה לה לפני שנתיים בצד מטע הזיתים בקיבוץ. היא ממוקמת במבנה קטן ומעוצב שהיה פעם לול, נגרייה או ביתם של זוג מתנדבים, ואף כי המקום "זרוק" באופיו אל תטעו באיכות מוצריו. כאן חברו דויד ורעייתו המעצבת, והוציאו מתחת ידיהם מקום של לחם ועוגות עם אופי אמיתי.
אל תוך תנור עצים גדול הבוער יומם ולילה בקצה החנות מכניס דויד כמה עשרות גושי בצק, שעורבבו בשמרי פרא (מחמצת) וקיבלו כל אחד טיפול אישי. הבצק עשוי מקמח איכותי, המחכה בפינת החנות בתוך שקים גדולים. אחר כך הוא מכבה את האש והלחם נאפה בחום של לבני השמוט עד שהוא מוכן. בכל יום אופה דויד לחמים טריים. את הלחמים הוא מספק לפי הזמנות שהוא מקבל ממשפחות בישובי הגליל. כל משפחה והלחם שלה.
יש לו לחם אורגני, לחם מלא, לחם אורגני מלא, לחם שיפון מאה אחוז וגם שישים אחוז ובטח עוד סוגים. אבל כשאתם תבואו לשתות קפה (בשני, רביעי או שישי) תוכלו לאכול עוגות דניש ואפילו סקונ'ס מייצור מקומי, שהן גולת הכותרת. רק מהרו, אחר הצהרים מתרוקנים המדפים ודויד יביט בכם במבט מתנצל. למה לכם?!

Treasure of the Galilee
עסק זה נבדק ונמצא עומד בסטנדרטים של מיזם אוצרות הגליל
גלו עוד על התו שלנו