כלים ושושנים

גלריה ביתית מקסימה של כלי חרסינה ופורצלן בסגנון עתיק שיוצרת האמנית דורית צדוק בביתה, לצד מוצרים דקורטיביים ופסלים של נשים בעלי חיים וירקות .

 • כלים ושושנים 1
  dorit shavey zion
 • כלים ושושנים 2
  dorit shavey zion_1
 • כלים ושושנים 3
  dorit shavey zion_5
 • כלים ושושנים 4
  dorit shavey zion_6
 • כלים ושושנים 5
  dorit shavey zion_9

זמני פעילות

ימי חול
בתיאום מראש
ימי ו' וערבי חג
בתיאום מראש
שבת
בתיאום מראש

אמצעי קשר וכתובת

טלפון להזמנות
077-9964565
ישוב
שבי ציון

פנייה למארח

מדפי ביתה של דורית צדוק נראים כמו מוזיאון ויקטוריאני לכלי חרסינה. ערימות של ספלים ותחתיות, צלחות חרסינה דקיקות מעוטרות בשושנים אדומות, אגרטל לשטיפת ידיים לבן, עם עיטורים כחולים עזים, ניצב בתוך קערה גדולה ותואמת. דומה ושיטפון הכלים והשושנים הזה הטביע לא רק את מדפי ביתה של דורית, אלא כל פינה אפשרית: על השולחנות הרבים, בפינות החדרים, לאורך המדרגות העולות והיורדות מן הבית ואליו ובמילים אחרות זוהי נקודת ציון נהדרת למי שרוצים לקבוע פגישה רומנטית ראשונה.
דורית מודה, כי הקמתה של הגלריה ויצירת כלי החרסינה הללו היו חלומה מזה שנים רבות. 'תמיד אהבתי כלי סבתא ויקטוריאנים. תמיד ביקשתי לדעת היכן אפשר ללמוד ליצר אותם, ולבסוף נתקלתי במישהו שהביא את הטכנולוגיה המתאימה ממזרח אירופה ואני מיהרתי ללמוד אותה'. מאז היא עורכת לעצמה השתלמות אחת גדולה שהניבה אין-ספור מערכות כלים מפורצלן. הסטודיו ובתוכו התנור המיוחד נמצאים למעלה. למטה נמצא מוזיאון קטן לכלי חרסינה, שהוא, בעצם, הגלריה. בתווך נמצאת משפחתה של דורית, שכבר רגילה לחיים בתוך חנות חרסינה. רק את הפיל, חיית מחמד מתבקשת, לא הצלחנו למצוא… אבל מצאנו פסלי נשים, פלפלים מפוסלים, תרנגולים,צפרדעים משתזפות, צבים, לטאות, ציפורים ועוד חיות אחרות.
דורית היוצרת בעצמה לא רק כלי חרסינה ופורצלן, אלא גם פריטים דקורטיביים: עבודות טקסטיל, עץ וקרמיקה, מציעה את עבודותיה למכירה במחיר שווה לכל נפש. "אצלי לא תצטרכו לשלם את המחירים האסטרונומיים שמי שחושק בכלים ויקטוריאניים נדרש לשלם בעולם", היא מסבירה. זאת, למרות שתהליך היצירה מורכב וממושך, ובשל כך עובדת דורית במקביל על כמה וכמה פריטים בעת ובעונה אחת כמו פס ייצור של מפעל קטן, אם כי לגמרי לבדה. לכם ייראו הכלים הרבים כמעט זהים לאחיהם בני 150 שנה. לדורית חשוב לציין שכל הכלים ניתנים לשימוש ועמידים בתנורי אפיה, בתנורי מיקרוגל ובמדיחי כלים. הכלים הללו אינם מכילים עופרת ואינם מסוכנים לשימוש במזון.