גן אלדייעה – אירוח דרוזי אותנטי

אירוח דרוזי והפעלה בחול צבעוני, גלילי נחושת, בועות סבון, כתיבה על גרגרי אורז ועוד. לאורך הפעילות מוגש כיבוד ממיטב המאכלים והמטעמים הדרוזיים.

 • גן אלדייעה - אירוח דרוזי אותנטי 1
  AMI_1932
 • גן אלדייעה - אירוח דרוזי אותנטי 2
  AMI_1940
 • גן אלדייעה - אירוח דרוזי אותנטי 3
  AMI_1949
 • גן אלדייעה - אירוח דרוזי אותנטי 4
  AMI_1957
 • גן אלדייעה - אירוח דרוזי אותנטי 5
  AMI_1968
 • גן אלדייעה - אירוח דרוזי אותנטי 6
  AMI_1994
 • גן אלדייעה - אירוח דרוזי אותנטי 7
  AMI_1998
 • גן אלדייעה - אירוח דרוזי אותנטי 8
  AMI_2000
 • גן אלדייעה - אירוח דרוזי אותנטי 9
  AMI_2004
 • גן אלדייעה - אירוח דרוזי אותנטי 10
  AMI_2025

אמצעי קשר וכתובת

טלפון להזמנות
077-9964646
ישוב
ירכא

פנייה למארח

רצינו לצאת לנסוע למקום אחר, אולי יוון, אולי טורקיה, וכך מצאנו את עצמנו גבוה על ההר, בלב העיירה הדרוזית הגלילית ירכא. הוזמנו לשבת בחצר הפתוחה אל נוף ההרים והים, כשאנו מסבים אל שולחן גדוש מטעמים דרוזיים. מעלינו סוכת גפנים, מצדנו גינת נוי ובה מפלי מים מפכים וסביבנו מתרוצצים כל בני משפחת שחאדה, נושאים בידיהם טסים גדושי סלטים, ירקות ממולאים, תבשילי בשר ומאכלים דרוזיים מסורתיים.
בצד, על מדורת בולי עץ, עמדה קדירה גדולה שבה התבשל בשר זה שעות אחדות. בפינה אחרת ישבה אחת מבנות המשפחה והניחה בתוך השמן, המבעבע במחבת, משולשי בצק ממולאי אגוזים שאותם נקבל בהמשך הערב, כשסירופ מתוק בזוק עליהם. עץ התאנה שלח ניחוחות פרי בשל לכל עבר ואנו חשנו כמו תיירים בארץ דרוזית עלומה שמעולם לא ביקרנו בה, אף כי היא שוכנת בצדי הכביש הראשי בגליל המערבי, שאותו אנחנו מכירים שנים רבות.
כמונו, מגיעות אל החצר רחבת הידיים קבוצות ומשפחות של מטיילים שמבקשות לטעום את טעם האירוח הדרוזי האותנטי. זה שניתן מכל הלב. בשעות שבהן בילינו במקום לא רק אכלנו ושתינו ברוחב לב, אלא ערכנו סיור מקיף בחדרי ביתו של נאיף ולמדנו את ההיסטוריה המשפחתית ההולכת אחורה מאות רבות של שנים.
חלק נכבד מעיסוקיו של נאיף הן הסדנאות שהוא מעביר. למשל, סדנת ציור בחול צבעוני בתוך בקבוקים, המתאימה לילדים מגיל ארבע. זו מתבצעת בעזרת משפכים מיוחדים. בסדנה אחרת מודבק החול הצבעוני על משטחי יוטה שנמרחו בדבק, וכך מתקבלות תמונות המצוירות בחול. סדנה נוספת מציעה מחזור צמיגים ליצירות פסיפס. וישנן סדנאות נוספות: יצירת בועות ענק מסבון, גילוף פירות, ירקות, וצדפות, כתיבה של עד 17 אותיות על גרגיר אורז ועוד. יסמין, אשתו של נאיף, מעבירה סדנה על אוכל בריאות דרוזי ועל ציורי פנים סדנת יצירה בפלסטלינה ובחמר. נאיף מפיק אירועים ומספק צוות להטוטנים, הולכי קביים, מתופפים ופסלים חיים.
בסוף ביקורנו הפתיע אותנו מארחנו כשעטה על עצמו תלבושת דרוזית מסורתית, ואז הוא גם לחש: "חכו, חכו… בקרוב אפתיע את כולם עם סדנה חדשה שבה אני מצייר בצבעים על מים, ומעתיק את הציור אל דפי נייר".
אז יש למה לצפות!