בית לוחמי הגטאות

 • נגישות לנכים

מוזיאון השואה הראשון בעולם המתמקד בניצחון הרוח, בסמוך אליו מוזיאון הילד המנציח את הילדים שנספו בשואה. במקום סיורים מודרכים וסדנאות משותפות לקבוצות, להורים ולילדים.

 • בית לוחמי הגטאות 1
  בית לוחמי הגטאות - אוצרות הגליל
 • בית לוחמי הגטאות 2
  בית לוחמי הגטאות - אוצרות הגליל
 • בית לוחמי הגטאות 3
  בית לוחמי הגטאות - אוצרות הגליל
 • בית לוחמי הגטאות 4
  בית לוחמי הגטאות - אוצרות הגליל
 • בית לוחמי הגטאות 5
  בית לוחמי הגטאות - אוצרות הגליל
 • בית לוחמי הגטאות 6
  בית לוחמי הגטאות - אוצרות הגליל

זמני פעילות

ימי חול
09:00 - 16:00
ימי ו' וערבי חג
סגור
שבת
סגור

אמצעי קשר וכתובת

טלפון להזמנות
077-9964401
ישוב
לוחמי הגיטאות
אתר אינטרנט
www.gfh.org.il

פנייה למארח

בית לוחמי הגטאות ניצב בגאווה על גבעה רמה בפינתו הדרום-מזרחית של קיבוץ הנושא את השם הזהה. צופה על האקוודוקט העתיק, על השדות ועל הים התיכון, הוא נראה פסטורלי ושלו. מעין אנטיתזה לדרמה של הסיפור, שעומד מאחורי הקמתו.
רבים העומדים בשעריו של בית לוחמי הגטאות אינם יודעים, כי ניצולי השואה הם אלה שבנו אותו. והם עשו זאת עוד לפני שבנו את בתיהם שלהם בקיבוץ. אולם יותר משחשובה הייתה להם הנצחתה של השואה, היה חשוב להם להנציח את גבורתם של היהודים שעמדו ולחמו. אלה שעלו אחר כך לישראל וחיו בצל האירוע הבלתי נתפס הזה בהיסטוריה האנושית ובהיסטוריה של עם ישראל.
הביקור ב"בית" כפי שהוא נקרא על ידי אנשיו, הוא ביקור במוזיאון השואה הראשון בעולם והיחיד שהוקם על ידי ניצולי שואה. בניגוד לאתרי הנצחה אחרים של השואה, כאן הפוקוס הוא בגבורה, בניצחון רוח האדם וביכולת המופלאה שהייתה לניצולי השואה ולוחמי המרד לבנות את חייהם מחדש בישראל.
כשעומדים בשעריו של הבניין הגדול הזה העולה מתוך שדרות העצים, בתי הקיבוץ, המפעלים המשגשגים והשדות הפוריים המקיפים אותו, אוחזת גם בך, המבקר, התרגשות. אינך יכול שלא לחשוב על האנשים האלה, מייסדי הקיבוץ ומקימי הבית, אשר שמו מאחוריהם את השכול והאימה והגיעו אל הגליל המערבי כדי לבנות בו את ביתם החדש.
השנים חולפות, בני דור השואה שעודם בחיים מתמעטים, והאתגר הגדול העומד בפני מנהלי המוזיאון כיום הוא איך להמשיך באותה התנופה לספר את סיפורם של הניצולים. איך להשאיר את השואה עמוק בזיכרון כך שלא תימחק ולא תדהה במרוצת השנים.
המוזיאון מציע מגוון של פעילויות, סמינרים, כנסים וסדנאות. גם התצוגות שבו מתחלפות וביקור אחד לא יספיק כדי להקיף ולו חלק מההיצע הקיים במקום.
למשפחות ולבודדים מוצע לקחת עמם בעת הסיור במוזיאון, את המדריך הקולי הקיים בשלוש שפות- עברית, ערבית ואנגלית.

אירועים קרובים בסביבה

אירועי עבר מאת בית לוחמי הגטאות