מרכז היוצרים שלומי

קבוצת אמנים אלטרנטיבית הפועלת בתוך חללים תעשייתיים, יוצרת יצירה ישראלית מקורית ומעלה מופעים, הצגות פרינג' והצגות לילדים.

 • מרכז היוצרים שלומי 1
  IMG_1999
 • מרכז היוצרים שלומי 2
  IMG_2111
 • מרכז היוצרים שלומי 3
  IMG_2301
 • מרכז היוצרים שלומי 4
  IMG_2342
 • מרכז היוצרים שלומי 5
  IMG_2427
 • מרכז היוצרים שלומי 6
  IMG_2608

אמצעי קשר וכתובת

טלפון להזמנות
077-9964559
ישוב
שלומי
אתר אינטרנט
www.shlomicr.co.il

פנייה למארח

הרגע שבו פסעתי מהרחוב שבקצה אזור התעשייה הקטן של שלומי אל תוך המבנה התעשייתי הדו קומתי שבו שוכן 'מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי' היה עבורי רגע מכונן. בבת אחת התחלפה תחושת הפרובינציה הפסטורלית בהתרגשות תיאטרלית וסקרנות.
מצאתי את עצמי פוסע בעקבות מארחי בתוך מבוך של אולמות וחדרים, כל אחד נראה אחרת ומרגיש שונה. הנה אני חוצה חדר גדוש תפאורה ומראות איפור, וכבר אני ניצב בתוך אולם תיאטרון שקירותיו שחורים ובימתו מוארת. בין החדרים מקשר סבך של מדרגות, גשרים ופרוזדורים, ושלל הדמויות, חלקן מאופרות, החולפות על פני מעוררות עוד יותר את הרצון לצפות במוצרים התיאטרליים המתבשלים בתוך החללים הרבגוניים הללו.
בראש מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי עומדת קבוצת אומנים רב תחומיים המובילים בתחומם וביניהם: פבלו זלצמן, דוד מעיין, נטע פלוצקי, קלאודיו (פנצ'ו) אדלברג, ואחרים, אשר הקימו את המרכז.יש כאן בית ספר לתיאטרון אלטרנטיבי, מרכז סדנאות והשתלמויות, אנסמבל אומנותי, וכמובן גם חללים שבהם מתקיימים מופעים והצגות כולם בעלי גוון אלטרנטיבי.
ממש כאן נוצרת ומתפתחת לה שפת יצירה ישראלית מקורית ושונה, המתכתבת עם מרכיבי ההוויה והתרבותהישראלית.זהו ביתם של אומנים, חוקרים ויוצרים בתחומים מגוונים כמו: תיאטרון, תנועה, דרמטורגיה, אירוע, אימון ומשמעת יצירה, אומנויות העין והחושים, מוסיקה, מחקר, הכשרה מקצועית תחומית ובין תחומית, קהילה, פלטפורמה ליוצרים, ארגון ויצירת אירועים ואפילו בישול.
הסטודנטיםמבצעים עבודה בקהילת שלומי ובצפון בכלל תמורת מלגות שהם מקבלים מהמרכז ומקרן דוד פרידמן.