עידן הפרי

מרכז מבקרים כפרי ומפעל קטן בלב מטעי בננות ואבוקדו, המייצר פירות יבשים טבעיים בשיטה המשלבת חקלאות העוברת מדור לדור וידע טכנולוגי.

 • עידן הפרי 1
  עידן הפרי - אוצרות הגליל
 • עידן הפרי 2
  עידן הפרי - אוצרות הגליל
 • עידן הפרי 3
  עידן הפרי - אוצרות הגליל
 • עידן הפרי 4
  עידן הפרי - אוצרות הגליל
 • עידן הפרי 5
  עידן הפרי - אוצרות הגליל
 • עידן הפרי 6
  עידן הפרי - אוצרות הגליל
 • עידן הפרי 7
  עידן הפרי - אוצרות הגליל
 • עידן הפרי 8
  עידן הפרי - אוצרות הגליל
 • עידן הפרי 9
  עידן הפרי - אוצרות הגליל
 • עידן הפרי 10
  עידן הפרי - אוצרות הגליל

זמני פעילות

ימי חול
10:00 - 17:00
ימי ו' וערבי חג
10:00 - 14:00
שבת
סגור

אמצעי קשר וכתובת

טלפון להזמנות
077-9964439
ישוב
בצת
אתר אינטרנט
www.idanfruit.co.il

פנייה למארח

"פרי שאינו טוב בתחילת התהליך, לא יוכל להפיק תוצר טוב בסופו", מסבירה עידן אישח לקבוצת המטיילים שממלאת עד אפס מקום את בקתת העץ הגלילית המשמשת חלל התצוגה הכפרי והמרווח של עידן הפרי במושב בצת. "פרי איכותי, לעומת זאת, אם יעבור את הייבוש האיטי והמיוחד שלנו, יישאר איכותי גם לאחר התהליך וישמור על כל ערכיו התזונתיים". לאחר ההסבר שתשמעו מעידן, תבינו שאפשר להתענג על מתיקותו (הטבעית) ומרקמו הבשרני המלטף של פרי מיובש, מבלי לוותר על היתרונות שבהן חנן אותו הטבע.
עידן מתגוררת עם משפחתה במושב. לאחר הכשרתה בתחום הנדסת המזון עסקה שנים כשכירה בחברות בתחום. לפני מספר שנים, החליטה להקים עסק עצמאי לצד בעלה החקלאי, נדב, ואחרי שנה של חבלי לידה אשר כללה ניסיונות ופיתוח מוצרים – נולד עידן חדש במזל טוב מאוד.
התצוגה הצבעונית והמפתה של עידן הפרי כוללת פירות יבשים שטרם נתקלתם בהם (ליצ'י, קיווי, בננה אדומה ואחרים) לצד פירות יבשים שכביכול כבר פגשתם בעבר, אבל תאמינו לנו, גם בהם טרם נתקלתם. זה הדבר האמתי. הבאזז בפייסבוק ובתקשורת שיצר עידן הפרי בתקופת פעילותו הקצרה הוא מוצדק, וברור לנו כי אלה היסודות של אימפריה עתידית שתחזיר ארצה מטורקיה את כבודם האבוד של הפירות היבשים.
עוד תמצאו אצל עידן חליטות תה אקזוטיות (פומלה ומלון, הדרים, פירות יער) ארוזות בקפסולות שכיף לקבל, לצד תערובות רבות של עשבי תבלין (זוטא, לואיזה, נענע) הגדלים בבית רשת – מה שמונע כניסת מזיקים וחוסך מכם את הריסוסים שאליהם התרגלתם כל כך. עמכם הסליחה.
מה עוד? גרנולות תוצרת בית, קונפיטורות של פעם, שמן זית ולימונצ'לו. המוטו? ללא תוספת סוכר, ללא חומרים משמרים וללא גלוטן; כך שזרחן, גופרית וצבעי מאכל תוכלו למצוא בהרבה מאוד מקומות, אך לא כאן. שוב, צר לנו.
חלק מהקסם של עידן הפרי הוא בשקיפות התהליכים: עידן מתנצלת כשהיא מציינת ש"חיי המדף של המוצרים הוא קצר יחסית כי הם אינם מכילים חומרים משמרים". כמה קצרים, אתם שואלים? שבעה עד תשעה חודשים. תסתדרו? ידענו.
במקום נערכות סדנאות ציפוי פיות בשוקולד, מילוי תמרים, שיפודי פירות, פרחי לדר וכן הרצאות.
ניתן לרכוש מוצרים במקום וכן להזמין טלפונית למשלוח בדואר.

Treasure of the Galilee
עסק זה נבדק ונמצא עומד בסטנדרטים של מיזם אוצרות הגליל
גלו עוד על התו שלנו