מרכז תיירות כפר מסריק – לחוות קיבוץ

חווית טיול במנהרת הזמן לימי הקיבוץ של פעם. ביקור בחצר ראשונים ובבית הראשון, בסנדלרייה ובמגדל המים, במכבסה ובמה שהיה פעם בית החרושת המיתולוגי נעמן.

 • מרכז תיירות כפר מסריק - לחוות קיבוץ 1
  תיירות כפר מסריק - אוצרות הגליל
 • מרכז תיירות כפר מסריק - לחוות קיבוץ 2
  תיירות כפר מסריק - אוצרות הגליל
 • מרכז תיירות כפר מסריק - לחוות קיבוץ 3
  תיירות כפר מסריק - אוצרות הגליל
 • מרכז תיירות כפר מסריק - לחוות קיבוץ 4
  תיירות כפר מסריק - אוצרות הגליל
 • מרכז תיירות כפר מסריק - לחוות קיבוץ 5
  תיירות כפר מסריק - אוצרות הגליל
 • מרכז תיירות כפר מסריק - לחוות קיבוץ 6
  תיירות כפר מסריק - אוצרות הגליל
 • מרכז תיירות כפר מסריק - לחוות קיבוץ 7
  תיירות כפר מסריק - אוצרות הגליל
 • מרכז תיירות כפר מסריק - לחוות קיבוץ 8
  תיירות כפר מסריק - אוצרות הגליל
 • מרכז תיירות כפר מסריק - לחוות קיבוץ 9
  תיירות כפר מסריק - אוצרות הגליל
 • מרכז תיירות כפר מסריק - לחוות קיבוץ 10
  תיירות כפר מסריק - אוצרות הגליל
 • מרכז תיירות כפר מסריק - לחוות קיבוץ 11
  תיירות כפר מסריק - אוצרות הגליל
 • מרכז תיירות כפר מסריק - לחוות קיבוץ 12
  תיירות כפר מסריק - אוצרות הגליל
 • מרכז תיירות כפר מסריק - לחוות קיבוץ 13
  תיירות כפר מסריק - אוצרות הגליל
 • מרכז תיירות כפר מסריק - לחוות קיבוץ 14
  49-44

זמני פעילות

ימי חול
פתוח למבקרים בין השעות 10:00-13:00
ימי ו' וערבי חג
פתוח למבקרים בין השעות 10:00-13:00

אמצעי קשר וכתובת

טלפון להזמנות
0528346306
ישוב
כפר מסריק
אתר אינטרנט
www.kefarmasaryktur.co.il

פנייה למארח

לא בכל יום מזדמן לאורח מהחוץ לבקר בקיבוץ ששמר עד היום על אופיו הקיבוצי ועל חלק ממתקניו השיתופיים.
הקיבוץ הוותיק כפר מסריק פותח את שעריו ומציע חוויה יחידה במינה של סיור בשבילי הקיבוץ, ביקור בחצר ראשונים, טיול לנחל נעמן וארוחה בחדר האוכל הקיבוצי.
כפר מסריק נוסד בשנת 1933 על ידי גרעין של השומר הצעיר שעלה מצ'כיה ומליטא.
כיום חיים בקיבוץ כ-400 חברים, הקיבוץ מופרט אך עדיין שומר על אווירה קיבוצית הכוללת חגים משותפים שבראשם ליל הסדר וחגיגת הבאת הביכורים בחג השבועות, חדר אוכל ומכבסה משותפים.
טיול בשבילי הקיבוץ מאפשר טעימה קסומה של מה שהיה פעם קיבוץ מסורתי. במסגרת הטיול נקבעו מספר שבילי טיול והכרות שבראשם חצר ראשונים, חצר המשק הראשונה סביבה נבנו בתי הקיבוץ.
בחצר עומד מגדל המים המפורסם של כפר מסריק ועליו אריחי קרמיקה שהונחו בחגיגת היובל של הקיבוץ עם ברכות חברי הקיבוץ לקיבוצם ביום חגו.
עוד בחצר, מבנה לבנים אדומות שיוצרו במפעל נעמן המקומי ורב המוניטין. בתוך המבנה המוארך נמצאת הסנדלרייה הראשונה של הקיבוץ שפעלה מימיו הראשונים ועד לפני 15 שנים. בסנדלרייה שעל אחד מקירותיה תלויה עד היום תמונתו של סטאלין, אפשר לראות נעליים וסנדלים של פעם ואת כלי עבודתו מפעם של הסנדלר שייצר עבור החברים את נעליהם וסנדליהם כאשר כל חבר וכל ילד קיבלו על פי מידתם זוג סנדלים אחד בקיץ וזוג נעליים אחד בחורף, אפשר רק לדמיין כמה תיקונים עברו הסנדלים והנעליים.
ממצא מעניין נוסף היא הכרטסת שבה כתובים בצורה מסודרת שמו של החבר, מידת הנעליים שלו ומתי קיבל את הזוג האחרון.
חדר נוסף בבית הלבנים מוקדש ל"אסכר"- מפעל הצבעים שהפך מאוחר יותר ל"טמבור". החדר לא רק מנציח את המפעל המצליח אלא גם מסמל את אחד מרגעיו הדרמטיים של הקיבוץ כאשר נפרד מהמפעל בשל האידיאולוגיה שקבעה כי אסור להעסיק במפעלי הקיבוץ השונים אנשים מבחוץ.
תצוגה מעניינת באותו חדר מנציחה את בית החרושת המיתולוגי "נעמן" ובה כלי הקרמיקה הראשונים שנוצרו בנעמן, כלי אוכל וכלי הגשה שהיו בעבר בכל בית בישראל.
ממול לבית האבנים האדומות נמצא צריף הראשונים משנת 1938. הצריף מציג אוסף מעניין של כלי בית ורהיטים ומנציח את חיי ראשוני הקיבוץ משנות הארבעים ועד לשנות החמישים.
שביל טיול נוסף מוביל לגלריה מוניו לאמנות ישראלית על שמו של האדריכל מוניו גיתאי שתכנן את חדר האוכל הגלריה והחצר הפנימית בשנת 1965.
הגלריה חודשה ביוזמת בנו במאי הקולנוע עמוס גיתאי ומתקיימות בה בין 4-5 תערוכות מתחלפות בשנה בנושא סביבה וחברה.
חדר האוכל הקיבוצי מגיש ארוחות בוקר וצהריים ופתוח לאורחים מבחוץ במחירים שווים לכל נפש: ארוחת בוקר 25 שקלים לאדם, ארוחת צהריים במחיר 35 שקלים לאדם.
שביל טיול נוסף הוא שביל הקירות המזמרים במסגרת הטיול עוברים עם מדריך בשבילי הקיבוץ תוך כדי הצצה על מבני הציבור של הקיבוץ עליהם כתובים שירי משוררים, עוצרים בכל מקום ושרים בעזרת הרשמקול שהמדריך נושא אתו.
המכבסה – המכבסה הקיבוצית בכפר מסריק היא שריד לזמנים של פעם ועובדת באותה מתכונת ממש, במסגרת הסיור ניתן לצפות בפעולת הכביסה, הפרדתה, קיפולה וחלוקתה לתאי החברים בהתאם למספר הרקום על הבגדים.
מרכז המבקרים – ובו תערוכות מתחלפות וכן תצוגה קבועה בשם "נגיעות בזמן" הפורסת את נושא התרבות וההווי בקיבוץ לאורך השנים ומציגה בצילומים דמויות ואירועים בחיי הקיבוץ מהעבר וההווה. עוד במרכז המבקרים סרטים המתעדים תקופות שונות בקיבוץ.
שביל טיול לנחל נעמן -טיול רגלי מקסים מתאים לכל המשפחה לנחל נעמן הזורם, תצפית מגבעת הדייגים לבריכות הדגים ולנוף, הליכה לאורך גדת הנחל עד לכיפה הכחולה שהיא מקום מפגש למטיילים ותצפית על הציפורים המקננות בשדות הקיבוץ ובאזור בהן: דיות, קומורנים, חסידות לבנות ושחורות, אגמיות, ברווזים, אנפות, שלדגים ועופות מים אחרים.

Treasure of the Galilee
עסק זה נבדק ונמצא עומד בסטנדרטים של מיזם אוצרות הגליל
גלו עוד על התו שלנו

אירועי עבר מאת מרכז תיירות כפר מסריק – לחוות קיבוץ