מסלול טיול: מערת קשת

  • מקבלים חיות מחמד
  • נגישות לנכים

בלב פארק אדמית הצופה אל נוף מרהיב המשלב את הרי הגליל המערבי והים התיכון נמצאת מערת קשת שהיא הסמל המסחרי של הפארק המשתרע על שטח עצום של ארבעת אלפים דונם של נוף עוצר נשימה ובתוכו שרידים ארכיאולוגיים. הפארק מציעה שלושה מסלולי טיול, שניים בדרגות קושי שונות, אחד מהם מונגש לעגלות נכים, עגלות ילדים ומבוגרים המתקשים בהליכה. השביל מתחיל בחניה המסודרת שבראש הפארק ומגיע עד למערת קשת.

  • מסלול טיול: מערת קשת 1
    מערת קשת- אוצרות הגליל
  • מסלול טיול: מערת קשת 2
    מערת קשת- אוצרות הגליל

זמני פעילות

ימי חול
אין צורך בתיאום.

אמצעי קשר וכתובת

פנייה למארח

בין הר מנור ממזרח, נחל נמר ממערב, שמורת נחל בצת מדרום וגבול לבנון מצפון יושב פארק אדמית היפהפה, שבתחומו גם אתר טבעי המזוהה כל כך עם תמונת הנוף של האזור: מערת הקשת. למעשה מדובר בגומחה אדירת ממדים שמרבית תקרתה קרסה, וכל שנותר ממנה היא קשת הכניסה. הניצבים על הקשת יחושו לרגע בין שמים לארץ. אין זה פלא שהמקום הפך למקדש עבור חובבי גלישת המצוקים באשר הם. בשל גודלה, נראית מערת הקשת למרחוק, ומאפשרת לעומדים על סיפה לחוש את עוצמת הטבע בכל הדרו ממעוף הציפור כמעט.
אבל לא רק גולשי מצוקים יכולים ליהנות מהפלא הזה. אתם יודעים מה? גם לא רק מטיילים מן המניין: בזכות עבודות השיקום הנרחבות שעובר פארק אדמית (4,000 דונם של טבע ונוף הכוללים את שרידיו של כפר עתיק), נסלל שביל נכים מסודר מן החניה ועד פי המערה. שביל מושלם, ללא סייגים, מחסומים, קטעים שיושלמו בהמשך או תכניות הנגשה עתידיות. הכל מוכן, כאן ועכשיו. השביל המופלא הזה, הנפתח במבנה שירותים מרווח, עומד לשימוש בעלי כסאות גלגלים, ולא פחות מכך עגלות תינוק, אוכלוסייה מבוגרת וכל מי שמתקשה בהליכה בטבע וישמח לחזור מטיול אמיתי עם נעליים נקיות. הדרך אל האושר.
למערת הקשת מובילים שלושה שבילים רגליים: הראשון מתחיל עוד מנקודה על הכביש המטפס לעבר הפארק. בשולי הדרך תבחינו בשלט המורה על תחילתו. זמן ההליכה עד המערה: כרבע שעה.
המסלול השני (ע"ש אמיר מי-טל), מתחיל בחניה התחתונה בפארק אדמית, בסמוך למקום יציאת שביל הנכים הסלול. זמן ההליכה עד המערה בכל אחד מהשבילים הוא כעשר דקות.
שביל הנכים למערת הקשת מצליח לספק את כל היתרונות שבשביל סלול, מבלי להתנכר לסביבה. אם בחרתם לרדת בו אל המערה שימו לב שהילדים לא רצים קדימה. השביל הנוח מזמין את זה והמצוק תמיד יופיע מוקדם משציפיתם. אתם יכולים. זה בטח לא מעבר לקשת.

הצעות בילוי של מסלול טיול: מערת קשת