יקב שטרן

 • נגישות לנכים

יקב ומרכז מבקרים רחב ידיים. היינן ג'וני שטרן מארח נדיב המסביר על תהליך ייצור היין, תוך סיור ביקב ובחדר החביות שבסופו מסבים לשולחן אבירים לטעימות יין. ניתן לשלב בטעימות היין פלטות גבינות או ארוחה. הסיורים מתקיימים בתיאום מראש.

 • יקב שטרן 1
  shtern_014
 • יקב שטרן 2
  shtern_029
 • יקב שטרן 3
  shtern_060
 • יקב שטרן 4
  shtern_059
 • יקב שטרן 5
  shtern_056
 • יקב שטרן 6
  shtern_005

אמצעי קשר וכתובת

טלפון להזמנות
077-9964600
ישוב
תובל
אתר אינטרנט
www.stern-winery.co.il

פנייה למארח

"מאז ומעולם אהבתי יין", מספר ג'וני שטרן מ'יקב שטרן' שבקיבוץ תובל. "בשלב מסוים התחלתי לייצר בבית יין לצריכה אישית. האמת היא", ג'וני מחייך, "שלמישהו היתה הערה על איכות היין שלי, אז הקמתי את היקב הזה. בפרינציפ".
עם כניסתכם ל'יקב שטרן' יבלטו לעיניכם שני דברים; האחד הוא קיר המכוסה תעודות, מדליות וגביעים מתחרויות יין בארץ ובעולם, והשני הוא ג'וני שטרן – האדם והיקב – על כל 200 סנטימטריו (אל תתפסו אותנו במילה. התרשמנו מזווית בעייתית). ג'וני, ג'ינג'י חייכן שמקרין שלוות נפש וביטחון, הגיע בצעירותו מברזיל ומתגורר עם משפחתו בקיבוץ גדות.
"הקמתי את היקב ב-2004 עם 1,200 בקבוקים, כשאני לומד את התחום באינטרנט ובעזרת ספרי הדרכה. בהמשך העמקתי את הידע במכללת תל-חי, אבל הלימודים המרכזיים עבורי הם תשעת הבצירים שמאחורי. השנה כבר עשיתי בציר ל-19 אלף בקבוקים. לגבי רמת היין, ההוכחות נמצאות על הקיר. המדליה האחרונה היא מלפני שבוע".
דבר נוסף שהתחדש אצל ג'וני השנה הוא הוספת היין הלבן לרפרטואר. "השנה ייצרתי סוביניון בלאנק. באדומים אני עובד עם קברנה סוביניון, קברנה פרנק, מרלו, שיראז ופטיט ורדו, מכרמים בקדמת צבי, רמות נפתלי, ספסופה, כפר שמאי ופה בתובל".
במהלך הביקור בממלכה שלו, יפרוש בפניכם ג'וני את ההיסטוריה הקצרה של היקב, תקבלו הסבר כמיטב התעניינותכם על תהליך הייצור – מהבציר, דרך הדודים הענקיים שבמקום וסוגי החביות שבחדרים המנוטרים, ועד טעימת הייננים המפורסמת. מיד אחרי כן תעברו לטעימות משלכם סביב השולחן עם ג'וני – שישמח לענות על כל שאלה. מובן שגם תוכלו לרכוש בקבוקים במקום.
'יקב שטרן' הוא מפעל חיים של אדם אחד גדול עם תשוקה גדולה עוד יותר: "רק בשנה שעברה התפטרתי מעבודתי כמנהל מכירות אזורי בחברה גדולה, ובכך הגשמתי באיחור של שנתיים את החלום לפרוש לפנסיה בגיל 55. אני מאושר. כאן אני משמש לבד כאיש הייצור, השיווק והמכירה.
אני אפילו דיילת חיננית מדי פעם".

Treasure of the Galilee
עסק זה נבדק ונמצא עומד בסטנדרטים של מיזם אוצרות הגליל
גלו עוד על התו שלנו