גן לאומי חוף אכזיב שמורת טבע ולינת שטח

 • מקבלים חיות מחמד
 • נגישות לנכים

גן  מטופח  ורחב ידיים עטור  במרחבי דשא, עצי דקל ואשל ושרידים ארכיאולוגיים מרתקים  וברצועת חוף מרהיבה  מהיפות בארץ, שבלבה שתי לגונות כחולות עין שתענוג לטבול בהן .בנוסף מציע הגן הלאומי אכזיב  אמפיתיאטרון  שבו מתקיימים מופעים וגם חניון לילה מאובזר בתאורה מתאימה,מקלחות  ושירותים. לאורך הגן ברזיות להרווית צמאונם של המבלים.

 • גן לאומי חוף אכזיב שמורת טבע ולינת שטח 1
  גן לאומי אכזיב- אוצרות הגליל
 • גן לאומי חוף אכזיב שמורת טבע ולינת שטח 2
  גן לאומי אכזיב- אוצרות הגליל
 • גן לאומי חוף אכזיב שמורת טבע ולינת שטח 3
  גן לאומי אכזיב- אוצרות הגליל
 • גן לאומי חוף אכזיב שמורת טבע ולינת שטח 4
  גן לאומי אכזיב- אוצרות הגליל
 • גן לאומי חוף אכזיב שמורת טבע ולינת שטח 5
  גן לאומי אכזיב- אוצרות הגליל
 • גן לאומי חוף אכזיב שמורת טבע ולינת שטח 6
  גן לאומי אכזיב- אוצרות הגליל

זמני פעילות

ימי חול
אפריל, מאי, יוני, ספטמבר, אוקטובר: בימים א'-ה' ושבת 08:00 – 17:00 בימי שישי וערבי חג 08:00 - 16:00 יולי-אוגוסט: בימים א'-ה' ושבת 08:00 - 19:00 בימי שישי וערבי חג 08:00 - 16:00

אמצעי קשר וכתובת

טלפון להזמנות
077-9964489
אתר אינטרנט
www.parks.org.il

בגן הלאומי אכזיב הכל מתחיל ונגמר בים. שתי הלגונות שבהן מתפאר החוף, העמוקה והרדודה, הן סוג של אוצר צלול. העניין הוא שנראה שאנחנו לא הראשונים שחושבים ככה: השילוט המוסדר באתר מספר, כי עוד בימי קדם היה במקום ישוב עירוני ידוע, "תחנה חשובה ב'דרך הים' ממצרים אל ארצות הפרת והחידקל". במקום נמצאו סימנים להתיישבות יהודית עוד מימי בית שני. מאוחר יותר בנו כאן הצלבנים מצודה בשם 'קאסל לאמברט'.

כיום מתהדרת פיסת חוף נדירה זאת בדשאים רחבי ידיים ובהם דקלים ועצי אשל שעמדו כבר בכל הרוחות, ברזיות, שירותים, מלתחות, שולחנות שטח וחניון לילה המשלימים את חוויית הטבילה בלגונות. מבני האבן, אשר השילוט מעיד עליהם, כי ניכרים בהם סימני הבנייה מימי הביניים, משלימים את התמונה עם אמפי קטן ומזנון הצופה אל הים.
הגן הלאומי אכזיב גובל ב'מדינת אכזיב' של אלי ורינה אביבי. המקום פתוח שבעה ימים בשבוע לאורך כל השנה (הגעתם והשער סגור? חייגו 04-9823263). בחודשי הקיץ, בין פסח לסוכות, הוא מנוהל כחניון לילה; האמת היא שהמחשבה לפקוח את העיניים ליד הלגונות האלה היא טובה מכדי להיות אמתית – אבל זה המצב ומי אנחנו שנתכחש לו.
ההסברים מאירי העיניים שבמקום ילמדו אתכם עוד כי במלחמת העצמאות שימש הכפר בסיס של הכוחות הערביים החמושים שפעלו נגד ישובי היהודים בגליל המערבי. במאי 48', במסגרת מבצע 'בן עמי' לשחרור הגליל המערבי, נחתה בכפר מכיוון הים יחידת צה"ל שהשתלטה על האזור.
הוא שאמרנו. הכל מתחיל ונגמר בים.

כניסה בתשלום. מידע נוסף באתר רשות הטבע הגנים.