גן דוידזון

גן פסלים ובו 300 עבודות פסיפס של פסלים אנושיים, מסכות, פסלי טוטם ופסלי בעלי חיים, שייצר האמן מאיר דוידזון והמפוזרים במשעולי גן פורח וחורשת עצי חורש ים תיכוני. סיורים מודרכים בתשלום לקבוצה עד 20 איש.

 • גן דוידזון 1
  גן דוידזון - אוצרות הגליל
 • גן דוידזון 2
  גן דוידזון - אוצרות הגליל
 • גן דוידזון 3
  גן דוידזון - אוצרות הגליל
 • גן דוידזון 4
  גן דוידזון - אוצרות הגליל
 • גן דוידזון 5
  גן דוידזון - אוצרות הגליל
 • גן דוידזון 6
  גן דוידזון - אוצרות הגליל
 • גן דוידזון 7
  גן דוידזון - אוצרות הגליל
 • גן דוידזון 8
  גן דוידזון - אוצרות הגליל
 • גן דוידזון 9
  גן דוידזון - אוצרות הגליל
 • גן דוידזון 10
  גן דוידזון - אוצרות הגליל

זמני פעילות

ימי חול
פתוח בכל ימות השבוע בתיאום מראש

אמצעי קשר וכתובת

טלפון להזמנות
077-9964682
ישוב
אילון
אתר אינטרנט
www.gandavidson.co.il

פנייה למארח

דמויות הטוטם מפתיעות אותך, ההלך, בזמן שאתה פוסע מעדנות בתוך ירק השבילים של קיבוץ אילון. לפתע אתה מזהה עיניים שמביטות בך. מבט שמאלה, והנה הן שם. בין העצים הטרופיים גבוהי הצמרת. נועצות בך עיניים מהפנטות, בוהות בך, מחפשות סוד שעוד לא גילית לאיש. אלה הם הפסלים המיוחדים במינם, העשויים כולם אבני פסיפס, של מאיר דודזון, ממקימי קיבוץ אילון. כעת אתה יכול לעצור ולעבור באיטיות ליד כל אחד מ 300 העבודות שהאיש הבלתי נלאה, חלוץ ולוחם, דמות ציבורית ואיש רב פעלים, תרם לעולם.
את גן הפסלים ובצמוד אליו גלריית הבית שבו התגורר מאירק'ה עם רעייתו רות, שומרים ומטפחים באהבה רבה בנו ובת זוגתו. הם גם יודעים לספר איך התחיל תחביבו יוצא הדופן של הקיבוצניק, שחילק את זמנו בין הקיבוץ ומשימות ביטחון שונות. האיש היה מורד בנפשו, ואף כי כל חייו עברו בקומונה הקיבוצית, הרי שבפסליו שנעשו תמיד מגרוטאות, גלילים וצינורות הוא התריס ומחה בדרכו המיוחדת.
כדאי להגיע לגן דודזון כדי לחוות את חווית המפגש עם מאות פסלי פסיפס, מסיכות פסיפס, פסלי טוטם, דמויות אנושיות ובעלי חיים. לכאן הגיעו ילדי הקיבוץ כדי להשתעשע, ומאירק'ה ידע זאת ויצר את פסליו מחומרים חזקים מספיק, כדי שניתן יהיה לטפס, לעמוד ולרכוב עליהם. העבודות מפוזרות בין עצי אלון, קטלבים, אגוזים ועצי מחט, וביניהם שוכן הבית המיוחד שבקצה "שיכון ותיקים" שבו התגוררו הפסל ורעייתו.
ביקור בתוך הבית (הגלריה) הוא כביקור במנהרת זמן המחזיר אותנו אל שנות ה 50 של המדינה. הצניעות, ההסתפקות במועט שמשדרים הרהיטים, מידות החדרים, אבזרי האמבטיה והמטבח וחדר העבודה כל אלה באים לביטוי בשעה שאתה, המבקר, מסתובב על "קצות אצבעותיך", ושואף לתוכך ניחוח ימים אחרים.
הגלריה היא הפנינה האמנותית פסגת עבודותיו של מאירק'ה ובה כ 200 פסלים נוספים: מסכות, תמונות, צלמיות ושכיות חמדה אחרות.
אתם מוזמנים לסיור בגלריה ובגן בליווי סיפורי מקום, סרטון וחוויה יוצאת דופן.

Treasure of the Galilee
עסק זה נבדק ונמצא עומד בסטנדרטים של מיזם אוצרות הגליל
גלו עוד על התו שלנו

אירועים קרובים בסביבה