עכו העתיקה

עכו העתיקה, היושבת על חצי אי, היא אחת הערים היחידות לאורך חופי הים התיכון, שחומותיה נשמרו סביב ללא פגע, מלבד שתי הפריצות המשמשות כיום לכניסת כלי רכב ממונעים (נפרצו על ידי הבריטים).
לעכו העתיקה פנים רבות והיא בנויה ברבדים שנשמרו כמעט בשלמותם. ארבע דתות מצאו בה משכן והותירו בה את חותמן: בתי הכנסת של היהודים, הכנסיות המפוארות בשכונות הנוצרים, המסגדים רבי העוצמה של המוסלמים וגן הקבר של בההא אולה מייסד דת הבהאים ו"בית עַבּוּד". עכו מאופיינת במזג אוויר נוח במשך רוב חודשי השנה, ומציעה חוף ים מרהיב, מעגנה לשיט ונמל דיג. זוהי עיר רוויית היסטוריה, אשר קולות העבר בוקעים מכל סמטה בה והיא מצטיינת באווירה של חופש ורומנטיקה. החומות הסובבות אותה משרות אווירת ביטחון על המטייל בה.

 • עכו העתיקה 1
  בזאר הטורקי בעכו
 • עכו העתיקה 2
  גלידריה אינדונלה - יהב ואורי בורי - עכו
 • עכו העתיקה 3
  ??? ????? "??? ?????" - "????????" - ???
 • עכו העתיקה 4
  חמאם גטאס - אמיל - עכו
 • עכו העתיקה 5
  akkogadish_06

אמצעי קשר וכתובת

ישוב
עכו

עכו היא אחת מערי הנמל העתיקות בעולם, ודברי ימיה המתועדים מתחילים בתקופת הברונזה הקדומה. במשך שנים רבות הייתה עיר מפתח לכיבוש ארץ ישראל, שכן מיקומה על רצועת החוף הרחבה אפשר גישה נוחה דרך הגליל אל פנים הארץ. היא ידעה עליות ומורדות ועברה מיד ליד פעמים רבות.

עכו הגיעה לשיאה כאשר שימשה כבירת ממלכת ירושלים במאה ה-13 וכבירתו של אחמד אל-ג'זאר בסוף המאה ה-18. מאז המאה ה-19 פחתה חשיבותה של העיר, ביחס לחיפה שהייתה לעיר הנמל הראשית של צפון הארץ. בהתאם לכך הייתה התפתחותה של העיר איטית בהשוואה לזו של חיפה.

בשנת 2001 הוכרזה עכו העתיקה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. שבע שנים לאחר מכן, בשנת 2008, הוכרזו המקומות הבהאים הקדושים בחיפה ובגליל המערבי כאתר מורשת עולמית נוסף, וחלק מהם ובכלל זה המקום הקדוש ביותר לדת הבהאית – אל-באהג'ה, שוכנים בעכו ובסביבותיה. העיר היא האתר היחיד בישראל המופיע בשתי הכרזות שונות ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. בשנת 2012 שופצה הטיילת בין העיר העתיקה ולעיר החדשה ונחנכה "כיכר ברצלונה" הנמצאת בכניסה אל העיר העתיקה ולכבוד הכרזתה של עכו ושל העיר "ברצלונה" בתור: "ערים תאומות".

בחרתם מקום קסום לבלות בו?
השלימו את החוויה: