סיורי סליחות בפקיעין עם מרגלית זינאתי שומרת הגחלת

סיורי סליחות בפקיעין העתיקה

──────────────────── ⋆⋅⋅⋆ ────────────────────

מועדי סיורי סליחות ליליים ומומחזים בפקיעין העתיקה:

─────── ⋆⋅⋅⋆ ───────

16.09 | 19.09 | 02.10 | 07.10

– ניתן לתאם סיורים וגם לקבוצות פרטיות בתאריכים אחרים –

הימים הנוראים נושאים עימם את בשורת הסליחות וחשבון הנפש בין אדם לחברו, ובין אדם למקום. תקופת חגי תשרי, ביחד עם התחדשות השנה, היא זמן מצוין ללימוד ולמפגש חוויתי עם המורשת והמסורת היהודית.

מיזם התיירות "אוצרות הגליל" בשיתוף בית זינאתי – המרכז למורשת יהודי פקיעין – מציעים לקראת החגים, סיור חוויתי מומחז מלווה בגיטרה ובסיור עששיות, בין סמטאות הכפר הציורי פקיעין. הסיור יעבור במקומות בהם העבר פוגש את ההווה, במקום בו חיה קהילה יהודית ללא הפסקה במשך למעלה מ- 2,000 שנה ובו מתרחש מפגש בין מסורות ומנהגים של דתות שונות החיות יחד בשלום במרחב אחד.

חודש אלול הוא חודש הסליחות, העתיר במשמעות רוחנית ודתית, ומזמין את האדם לחשבון נפש בינו לבין האל ובינו לבין חברו. בכפר פקיעין בגליל המערבי, הנושא מורשת היסטורית בת אלפי שנים, בו חיים בהרמוניה בני ארבע הדתות- יהודים, נוצרים, מוסלמים ודרוזים – מזמינים לסיורי תפילות, סיפורים עתיקים והיכרות עם המסורות המשותפות לכל הדתות. על מנת לחוות את אווירת הסליחות המיוחדת בכפר הציורי, מקיימים המיזם הפילנתרופי "אוצרות הגליל" ו"בית זינאתי- המרכז למורשת יהודי פקיעין", סיורי סליחות ליליים מומחזים, חווייתיים, המותאמים לכל המשפחה, בלווי עששיות.

 • סיורי סליחות בפקיעין עם מרגלית זינאתי שומרת הגחלת 1
  סיורי סליחות בפקיעין - אוצרות הגליל
 • סיורי סליחות בפקיעין עם מרגלית זינאתי שומרת הגחלת 2
  סיורי סליחות בפקיעין - אוצרות הגליל
 • סיורי סליחות בפקיעין עם מרגלית זינאתי שומרת הגחלת 3
  סיורי סליחות בפקיעין - אוצרות הגליל
 • סיורי סליחות בפקיעין עם מרגלית זינאתי שומרת הגחלת 4
  סיורי סליחות בפקיעין - אוצרות הגליל
 • סיורי סליחות בפקיעין עם מרגלית זינאתי שומרת הגחלת 5
  סיורי סליחות בפקיעין - אוצרות הגליל
 • סיורי סליחות בפקיעין עם מרגלית זינאתי שומרת הגחלת 6
  סיורי סליחות בפקיעין - אוצרות הגליל
 • סיורי סליחות בפקיעין עם מרגלית זינאתי שומרת הגחלת 7
  סיורי סליחות בפקיעין - אוצרות הגליל

אמצעי קשר וכתובת

טלפון להזמנות
077-9964430
ישוב
פקיעין

פנייה למארח

סליחות עוסקים בין היתר בסיפורו של הכפר פקיעין, לאורך ההיסטוריה, ועובר בין סמטאות הכפר ובמקומות בהם העבר פוגש את ההווה- ביישוב בו התקיימה קהילה יהודית, ללא הפסקה במשך למעלה מ- 2,000 שנה וכיום מתגוררות בו משפחות יהודיות ספורות בלבד.

הסיור יעבור, בין היתר, במערה בה התחבאו רבי שמעון בר יוחאי ובנו אלעזר במשך 13 שנה, וביקור במרכז המבקרים שם יסופר סיפורה המרתק של משפחת זינאתי היהודית מפקיעין, שמעולם לא עזבה והמשיכה לקיים חיים יהודים בארץ ישראל גם בשנים בהן גלה העם היהודי מארצו. שיאו של הסיור- מפגש מרגש, עם שומרת הגחלת היהודית בפקיעין, מרגלית זינאתי בת ה-86 ומופע סליחות בבית הכנסת העתיק.

 

מסלול הסיור:

✺ התכנסות סמוך למערת הרשבי"י, מפגש עם המדריך והגיטרה, הצטיידות בעששיות.

✺ סיור עששיות במערת רבי שמעון בר יוחאי, סיפור בריחתו של רשבי"י מפני הרומאים והסתתרותו במערה, בה נמסר ספר הזוהר והתגלו סודות הקבלה. שיחה על הקשר בין ימי הסליחות לתורת הסוד.

✺ ירידה אל מעיין הכפר ומפגש עם הפסיפס האנושי המיוחד שופע הריחות והטעמים של פקיעין, תוך סיפור ההתיישבות המגוונת בפקיעין ומפגש עם תושבי הכפר בני העדה הדרוזית מלווה בטעימות מיץ פירות, קפה ותה. הליכה מהמעיין לבית הכנסת העתיק שם יסופר סיפורה של הקהילה היהודית בפקיעין, שלא גלתה מעולם מהארץ.

✺ ביקור במרכז מבקרים בית זינאתי המחודש שם יסופר סיפורה של משפחת זינאתי.

✺ צפייה במיזם אור קולי מרגש בביתה העתיק של המשפחה לצד ביקור מוזיאון אנשי פקיעין ובו תצוגה וחוויה אינטראקטיבית החושפת את חיי הפלאח בגליל בימים עברו.

✺ שיאו של הסיור בבית הכנסת העתיק ומפגש מרגש עם מרגלית זינאתי שומרת הגחלת היהודית בפקיעין ומופע סליחות מוזיקלי משולב בסיפורים ברוח ימי הסליחות,  בפיוטי סליחות ובשירה בחצר בית הכנסת וכיבוד של תה קפה ובקלאווה. בתקופה האחרונה עבר מרכז המבקרים תהליך של שיפוץ שיפור ובנייה של מרכז מבקרים חדשני ואטרקטיבי, במרכז חזיון אור קולי מרהיב וכן מוזיאון לתולדות יהדות פקיעין.

הסיורים מתאימים לכל המשפחה!