מוריס צמח – מורה דרך

מדריך טיולים רב מוניטין, מומחה נודע לגליל ומחבר ספרי טיולים מצליחים. מדריך במסלולי מורשת קרב, משלב בטיולים פולקלור, מפגשי עמים, דתות וקולינרייה . ברכבים פרטיים, בג'יפ או באוטובוס

 • מוריס צמח - מורה דרך 1
  i-6MDbDGk-XL
 • מוריס צמח - מורה דרך 2
  i-Q4vhD8t-XL
 • מוריס צמח - מורה דרך 3
  i-qqDMQWN-XL
 • מוריס צמח - מורה דרך 4
  מוריס צמח - מורה דרך - פקיעין
 • מוריס צמח - מורה דרך 5
  מוריס צמח - מורה דרך - פקיעין
 • מוריס צמח - מורה דרך 6
  מוריס צמח - מורה דרך - פקיעין

אמצעי קשר וכתובת

טלפון להזמנות
077-9964586
אתר אינטרנט
www.morris.co.il

פנייה למארח

מוריס צמח מורה הדרך הגלילי ומחבר הספר "לטייל עם מוריס בגליל", הוא בוגר תואר ראשון ללימודי ארץ ישראל וגיאוגרפיה באוניברסיטת חיפה וקורס מורי דרך של מכללת עמק הירדן. האיש נחשב לאנציקלופדיה מהלכת והוא מכיר כל סלע, כל צמח, כל אתר וכל שביל בגליל המערבי. מוריס נוהג לשלב בטיולים סיפורי פולקלור, שאסף במשך השנים ושהפכו עם הזמן לאגדות עם והוא מהראשונים שיזם מפגשי אוכל בין עדות ודתות. במסגרת טיוליו מתארחים בבתים פרטיים, נפגשים עם בני העדות השונים החיים בגליל המערבי – תימנים, כורדים, מרוקאים, יקים, צ'רקסים, דרוזים, ערבים ובדואים. המפגש הוא בלתי אמצעי ופותח את הלב ומאפשר להכיר את התרבות והמטבח של האחר.
מוריס מתמחה בטיולי מורשת קרב לשיירת יחיעם, בעקבות מבצע חירם וקרבות תש"ח בגליל המערבי .
ניתן לטייל עם מוריס באוטובוס, בשיירה של רכבים פרטיים, או ברכבו הפרטי, רכב "אשכול" מורשה מטעם משרד התיירות, מסוג ג'יפ לנדרובר, מרווח ומפואר, המסיע עד שישה נוסעים ומאפשר טיול שטח בתנאי לוקסוס.
מוריס מציע כמה מסלולי טיול:
טיול למיטיבי דעת – הטיולים מתקיימים בעכו ובפקיעין ומשלבים היסטוריה, פולקלור וקולינריה.
טיול למיטיבי לכת – לנחל נמר, נחל כזיב ונחל בצת.
טיול משולב בין עכו, ראש הנקרה, מערת קשת, פקיעין בשילוב עם טיול שטח ונסיעה בנחל געתון, חורבת עירב, איקרית ודרך הנוף מפארק גורן לאבירים דרך שמורת הקטלבים.
טיול לעכו הקלאסית .
טיול לפינות הנסתרות של עכו – הכולל מקומות לא מוכרים, פינות נסתרות בשוק, בתים מצוירים ומפגשים עם אנשים.
טיולים אתניים – הכוללים מפגש בין תרבויות, אנשים וקולינריה.
טיול לכפר גורדח', כפר בדואי שחלקו בישראל וחלקו בלבנון. הטיול כולל מפגש עם ריקיה הבדואית, שבכניסה לביתה שליד גדר הגבול, עץ משאלות ענק והיא מספרת את ספור הכפר וסיפורה האישי ומארחת לארוחה בדואית.

חוות דעת