המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן

מתחם מוזיאונים בלב גני התעשייה שהקים התעשיין סטף וורטהיימר. במתחם, גן פסלים, גלריה לאמנות המציגה תערוכות מתחלפות של אמנות ישראלית, מוזיאון ליהדות דוברת גרמנית ומרכז מורשת, מוזיאון לאמנות התעשייה ואוסף מכוניות עתיקות. סדנאות יצירה וסיורים מודרכים בתיאום מראש

לכל האירועים במוזיאון לחצו כאן >>

 • המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן 1
  מוזיאון תפן - אוצרות הגליל
 • המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן 2
  מוזיאון תפן - אוצרות הגליל
 • המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן 3
  מוזיאון תפן - אוצרות הגליל
 • המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן 4
  מוזיאון תפן - אוצרות הגליל
 • המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן 5
  מוזיאון תפן - אוצרות הגליל
 • המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן 6
  מוזיאון תפן - אוצרות הגליל
 • המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן 7
  מוזיאון תפן - אוצרות הגליל
 • המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן 8
  מוזיאון תפן - אוצרות הגליל
 • המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן 9
  מוזיאון תפן - אוצרות הגליל
 • המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן 10
  מוזיאון תפן - אוצרות הגליל

אמצעי קשר וכתובת

טלפון להזמנות
077-9964406
ישוב
תפן
אתר אינטרנט
www.iparks.co.il

פנייה למארח

לא צריך לנסוע רחוק בשביל להרגיש כמו בחו"ל… בלב הגליל המערבי הפורח, רק שעה וחצי נסיעה מתל אביב שוכן גן התעשייה תפן, אתר ייחודי המשלב תעשייה, אמנות, טבע והרבה ציונות.

הגלריה לאמנות מציגה תערוכות של אמנות ישראלית המתחלפות מידי חצי שנה. אמנים צעירים זוכים בתפן לחשיפה ראשונה ולצידם מוצגים אמנים ותיקים ובעלי שם. כל תערוכה מלווה בקטלוג ובו מחקר עומק אודות התערוכה והאמן. בשבתות מתקיימת הדרכה בגלריה וזו הזדמנות נפלאה להיכרות עם עולם האמנות הישראלי, גם לאלו שאינם מרגישים מומחים בתחום.
המוזיאון ליהדות דוברת גרמנית, מרכז מורשת הייקים, הוא המוזיאון היחידי בארץ (וכנראה גם בעולם) שחרט על דגלו את הנצחת מורשת הייקים. המוזיאון מגולל את סיפור עברה המפואר של יהדות מרכז אירופה עד ימי מלחמת העולם השנייה ואת סיפורה של העלייה החמישית ותרומתה לחברה הישראלית. חלל התצוגה מחולק לנושאים שונים ולצדם מוצגות יצירות אמנות. המוזיאון מעוצב בצורה ידידותית למשתמש ומאובזר בטכנולוגיות תצוגה חדישות. במקום חדר עם תערוכות מתחלפות וגם בתערוכות הקבע נערכים שינויים תמידיים.
המוזיאון לאמנות התעשייה מחולק לשלושה חלקים: הראשון מציג מחרטות ישנות וכלים שונים מתעשיית העיבוד השבבי, החלק השני מציג אוסף של כלי עבודה פרהיסטוריים, המלווה בסרט הסבר מרתק והחלק השלישי, הינו תערוכה אינטראקטיבית בשם "זרעים של פלסטיק". התערוכה הינה קו ייצור פעיל, היחיד מסוגו בארץ אשר חושף בפני המבקרים את עולם התעשייה המודרני. המשתתפים פעילים בתערוכה ומלווים את המוצר מחומר הגלם ועד לקבלת התוצר הסופי, ארוז ומוכן לשיווק. תערוכה זו מופעלת בליווי מדריכה ובהזמנה מראש.
מבין מגוון התערוכות מוצגת בתפן תערוכה אטרקטיבית במיוחד: אוסף המכוניות העתיקות, הגדול ביותר בארץ, המכיל ארבעים דגמים קלאסיים של מכוניות מראשית המאה העשרים ועד ימינו.
גן התעשייה משתרע על פני שטח של 120 דונם ובנוי בצורה של חאן, בהתאם למסורת הבנייה המזרח תיכונית. כביש הגישה לרכבים מקיף את מבני התעשייה והמוזיאונים ובחצר הפנימית שוכן גן הפסלים. כמאה יצירות, מעשה ידי מיטב האמנים בישראל, פזורות על פני מרחבי הגן והמדשאות המוריקות.
צוות ההדרכה של המוזיאון הפתוח מקבל קבוצות מכל הגילאים, למגוון הדרכות המקדמות את נושאי התעשייה, האמנות והשילוב ביניהן. ההדרכות משלבות אמצעים אורקוליים, סדנאות יצירה, משחקים והפעלות במוזיאונים השונים.
אירועים לכל המשפחה מתקיימים בתפן לאורך כל השנה. בשבת הראשונה של כל חודש מתקיים מפגש סיפור ובנוסף בכל החופשות והחגים מוזמן הציבור להינות מהצגות, סדנאות יצירה והפעלות. גם לקהל המבוגרים מוצעים אירועי תרבות ובהם מפגשי אמן, שיח גלריה, השתלמויות מורים ועוד. כמו כן, מוקרנים במקום סרטי תדמית אודות גן התעשייה, גן הפסלים וחזונו של סטף ורטהיימר.

בחרתם מקום קסום לבלות בו?
השלימו את החוויה:

חוות דעת

אירועי עבר מאת המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן