תערוכה "לפסל בניין" – הסיפור של בניין תאטרון ירושלים

19 מרץ
תערוכה "לפסל בניין" – הסיפור של בניין תאטרון ירושלים
  • מיקום
    כברי

"לפסל בניין"

תיאטרון ירושלים: יחיאל שמי עם נדלר, נדלר, ביקסון, גיל – אדריכלים

משתתפים: יאיר ברק, אירית חמו, נבט יצחק, עפרי כנעני

אוצרים: עומר פרנק וסמדר שינדלר

"לפסל בניין" – הסיפור של בניין תיאטרון ירושלים – התערוכה מפנה זרקור אל שיתוף הפעולה המיוחד בין משרד נדלר, נדלר, ביקסון, גיל – ובפרט האדריכלים שולמית ומיכאל נדלר לבין הפסל יחיאל שמי.

התערוכה מציעה דיון והתבוננות לאחור על מערך הפיסול בבניין וברחבה שמחוץ לו. המורכב מארבע יחידות היוצרות קשר והמשכיות בין החוץ לפנים. ארבע היחידות מממשות את החזון של יחיאל שמי והאדריכלים לגבי הפרויקט:

.." הכוונה לא הייתה להעמיד פסל, אלא לשתף ולשלב את הפסל בארכיטקטורה של כל הקומפלקס, כך שיהווה חלק אינטגרלי ואורגני של הבניין. הפיסול בחוץ משתלב עם הטרסות, ומופנה לעבר פסלי הכניסה".

שמי ראה אתגר ביצירת שיווי משקל  "בין הכנות הפונקציונלית, השאיפה לצניעות ופשטות בשימוש בחומרים ובחללים, ובין החלום ליצור סביבה חגיגית וייחודית להתרחשויות אשר תפקידן להעשיר את הנפש."

בחללי האטליה על שני חלקיו – חלל הפיסול וחלל הציור – יוצגו חומרי ארכיון  הלקוחים מאוסף אטליה שמי ומאוסף אריאל נדלר, בנם של מיכאל ושולמית נדלר, המספרים יחד את מהלך הבנייה והתכנון של תיאטרון ירושלים, שתחילתו בתחרות אדריכלים פתוחה לפני 60 שנה. לצד אלו, יוצגו עבודות של אמניות ואמנים שתיאטרון ירושלים נוכח בעבודתם. בין העבודות: "תיאטרון ירושלים, עכשיו" – צילומים של יאיר ברק; "סופה 8" – צילום עבודה של אירית חמו, בעקבות תבליט קיר הכניסה לתיאטרון;

רעיונות נוספים לעבודת ה-וידאו-מאפינג של נבט יצחק, שהוקרנה על חזית התיאטרון; ועבודת תאורה של עפרי כנעני על מודלים של פסלי התיאטרון.

פתיחה: שבת 22 בדצמבר 2018 בשעה 12:00

נעילה: 30 במרץ 2019

  • תערוכה "לפסל בניין" - הסיפור של בניין תאטרון ירושלים 1
    אוצרות הגליל- לפסל בניין תערוכה

אמצעי קשר וכתובת

טלפון להזמנות
077-9964674
ישוב
כברי

פנייה למארח אטליה שמי