‘זומו’, המוזיאון הנייד הראשון בישראל, מגיע לנהריה

30 יוני
‘זומו’, המוזיאון הנייד הראשון בישראל, מגיע לנהריה
  • מיקום
    נהריה

התחנה השישית של המוזיאון הנודד נפתחת  לקהל הרחב במפעל זוגלובק המיתולוגי בנהריה.

כתובת התערוכה: שדרות הגעתון 8, נהריה
שעות פתיחה: ימים ראשון עד חמישי : 08:00 עד 20:00; ימי שישי: 08:00 עד 16:00; שבתות וחגים: 10:00 עד 16:00.

את הנקניקים, הבשר המשומר והנקניקיות המפורסמות תחליף התערוכה: ‘מפעל חיים’, שבה מוצגות כ-50 עבודות אמנות עכשווית של מיטב אמני ישראל.

הביקור בתערוכה שתימשך עד 2.7.22 חופשית!

שיתוף פעולה תרבותי נוסף בנהריה! ‘זומו’, המוזיאון נייד הראשון בישראל, מגיע לעיר ויוצר תערוכת ענק בתוך מפעל זוגלובק המיתולוגי שפונה לאחרונה.

מקררי הענק וחדרי הייצור המרהיבים ששימשו עד לא מזמן לייצור בשר משומר, יהפכו לחללים של אמנות ויופי ויציגו כ-50 עבודות אמנות חדשות ומבוססות קהילה שנוצרו במיוחד ל’זומו’ על ידי מיטב אמני ישראל.

‘זומו’ הוא יוזמה אזרחית-פרטית פורצת דרך, המובלת על ידי קבוצת יוצרים, אוצרים, אמנים, אנשי חינוך ומפיקים עצמאיים שהחליטו לקחת אחריות וליצור, לאצור ולהציב בכל רחבי ישראל והעולם ספסלי שיח יצירתיים.

את ‘זומו’ מפעילה עמותה פרטית ללא מטרות רווח והוא יוצא לדרך בזכות תמיכתם הנדיבה של מפעל הפיס, הקרן המשפחתית ע”ש תד אריסון, קרן עזריאלי, קרן ביחד, שגרירות ארצות הברית ועוד שורה של תורמים ותומכים פרטיים.

‘זומו נהריה’ מתאפשר בזכות שיתוף פעולה חד פעמי ויוצא דופן בין עיריית נהריה, קבוצת הנדל”ן ריאליטי, ששטח המפעל בבעלותה ומארחת את ‘זומו ללא תמורה במסגרת שימושי הביניים של מחלקת האימפקט ותנועת ‘תרבות נהריה’.

התערוכה ‘מפעל חיים’, הופכת את המפעל הריק והנטוש, שהפך לאחד הסמלים המזוהים והמוכרים ביותר של נהריה, למפעל אמנות חיוני ושוקק חיים, שיארח את כל תושבי נהריה והסביבה וכן מבקרים מכל רחבי הארץ.

המפעל ההיסטורי, כמו גם העיר המארחת חווה רנסנס תרבותי וכלכלי, שהיווה את ההשראה לעבודות האמנות שנוצרו במיוחד ל’זומו’ נהריה.

המתח והניגודיות שבין התיעוש, המכניקה והפונקציונליות של המפעל לבין היצירתיות, השחרור והחופש שבאמנות, מודגשים ונוכחים היטב בחללים העצומים שעליהם מתפרשת התערוכה.

בין העבודות שנוצרו במיוחד ל’זומו’ נהריה, אפשר למצוא את עבודתה של רחלי שרפשטיין, שהופכת זיכרונות וחפצים נהריינים לנקניקים צבעוניים וססגוניים במיוחד, את מיצב הבטון של סאהר מיעארי (שקרובי משפחתו עבדו בזוגלובק שנים ארוכות) ואת התצלומים של דיוי בראל, שיוצר קולאז’ים פנטסטיים המשלבים את נופי נהריה עם נופים מרהיבים מכל העולם.

ב’זומו’ נהריה יתארחו גם לראשונה, אמנים מחו”ל שיגיעו לנהריה מגרמניה ומצרפת כדי ליצור עבודה מבוססת עיר במיוחד לתערוכה.

במקביל לתערוכת הענק יארח ‘זומו’ מדי יום תוכנית ציבורית ענפה הכוללת מופעי מוזיקה, הצגות לילדים, מופעי מחול, הרצאות אורח וסדנאות לכל המשפחה. הכניסה לתערוכה שתהיה במקום עד ה-2.7.22 ולכל האירועים ללא תשלום!

  • ‘זומו’, המוזיאון הנייד הראשון בישראל, מגיע לנהריה 1
    ZOMO1
  • ‘זומו’, המוזיאון הנייד הראשון בישראל, מגיע לנהריה 2
    ZOMO

בחרתם מקום קסום לבלות בו?
השלימו את החוויה: