צימרים חברתיים – שלם כפי יכולתך

צימרים בגליל המערבי – מתארחים ומשלמים כמה שרוצים!

מדובר בהחלטה נועזת המאפשרת למתארחים בצימרים בגליל לקבוע את גובה התשלום עבור האירוח, האורחים מחליטים בעצמם בשעת עזיבתם כמה ישלמו. נשמע כמו משהו לא מציאותי? חשבו מסלול מחדש לגליל המערבי.
ההחלטה של אוצרות הגליל להציע "צימרים חברתיים" נובעת מתוך תחושת אמון בלקוחות, שאמורים לשקלל בהחלטתם את רמת האירוח ומידת ההנאה שלהם ולקח בחשבון את יכולתם הכלכלית והסכום שיוכלו להוציא מכיסם עבור אירוח. אי אפשר להתכחש לעובדה שמדובר בקונספט חדשני, ייחודי המקרין אופי שונה על ענף התיירות בגליל המערבי ובעיקר של האוכלוסייה המיוחדת שחיה בגליל.


 

"שיהיה באירוח שלנו משהו אחר, ערך מוסף כלשהוא, לא סתם עוד מבצע רגיל, משהו ערכי, שיעלה חיוך לאורחים..."

מיקום: מושב נתיב השיירה

גיל: קיימים משנת 2005

הבעלים:
יעקבי יהודה בן 65, פנסיונר של קק"ל נולד ביישוב(בצריף) פלוס 3 ילדים.
יעקבי רותי בת 60, פנסיונרית של רפא"ל משפחתה  ומשפחת בעלה הקימו את היישוב.

איך הכל התחיל?
הרעיון לצימר חברתי נולד מחשיבה מה אפשר לעשות אחרת כדי להביא אנשים להתארח אצלנו באמצע השבוע בעונת החורף ושיהיה באירוח שלנו משהו אחר, ערך מוסף כלשהוא, לא סתם עוד מבצע רגיל, משהו ערכי, שיעלה חיוך לאורחים ואכן התגובות הם של פליאה, שאלות רבות ועוד. צימרים בגליל זה לא תמיד עסק קל אבל אנחנו מאמינים שכל אורח מביא אורח בעקבותיו.

כלול באירוח:
"פרות, יין, חלב מים, נספרסו, באם יש יום הולדת עוגה וקישוט הצימר, הצימר גדול במיוחד ומרווח יש בו את כל הנוחות לחופשה, ג'קוזי גדול ומרווח שקוע שכל צדדיו חלונות שמשקיפים לנוף של שדות, פינת ישיבה, מרפסת פרטית עם גינה שמשקיפה לנוף השדות שלנו .יש לנו מתחם מרכזי שנמצא בתוך גינה משגעת, מתחם שנותן מענה לכל הגילאים: חדר משחקים לילדים, ברכיה עונתית, שולחן פינגפונג, מיני כדורסל, כתב חידה חדש שמישהי ציינה כתגלית אופני שטח לאורחים, המתחם מקורה וסגור בקיץ / חורף עם מיזוג בהתאם, יש בו מטבח נוח וידידותי, שיש בו את כל מה שצריך לנוחות האורחים, שולחנות וספסלים, פינת ישיבה מפנקת, כיריים חשמליות, טוסטר אובן, מקרר גדול, תמי 4 ועוד… ואכן רוב האורחים מבשלים ויוצרים דינמיקה משפחתית מופלאה שאתה רק רוצה לחקות אותה וגם להיות חלק מדבר יפה כזה."

ארוחת בוקר:
"את ארוחת הבוקר אנו מקבלים משף מבן עמי או ממצפה הילה, אנחנו נותנים לאורחים בנוסף פנקייק בוקר אחד, בשבתות במידה ורוצים בבוקר ג'חנון וביצים."

שלם כפי יכולתך:
"יש אנשים שנתנו סכום כסף כפי שאנו גובים באופן רגיל ויש שנתנו את המינימום שאפשר זה לא קשור למה ששמנו בצימר או איך הצימר, כל אחד איך שמתאים ויכול לשלם, הממוצע שזוג נותן ללילה 350-450 ₪, במהלך הפרסום והאירוח לנו אישית זה נתן הרבה שמחה ,עצם העשייה היה לפתוח את הלב ולעשות זאת באהבה ובחיוך, נתן לנו הרבה, עצם השחרור של התשלום מביא דברים וגם אנשים אחרים ויפים, הנושא הוא אחר ושונה ומעורר הרבה שאלות מצד הלקוח, גם אנחנו שמארחים צריכים להעביר את המסר הנכון שאכן האירוח הוא שלם כפי רצונך שזה לפעמים לא פשוט לצד השני לקבל שכן, אני יכול להתארח ולשלם כמה שאני רוצה/יכול"

כוכבי הצימר:
"זוג צעיר שילם מחיר גבוה ויהודה בעלי החזיר לו חלק מהכסף."

"זוג לא הגיע ביום שהוא קבע, לא הרגיש מחויבות להודיע."

חולמים: דבר מטורף שהייתי עושה מגדילה את חדר הילדים, והנגשה לנכים בתוך הצימר במקלחות

 

להזמנות ופרטים נוספים >> 077-9964415

"עוד בבניית החלום, נחשפנו לעסק מקומי, של אומן עבודות עץ, שי הרץ ממצפה מתת, שמציע את עבודותיו בחנות פשוטה ליד ביתו ובה אין מוכר. רק קופה. הרעיון הוא: כנס, תבחר ושלם בקופה. הרעיון של נתינת אמון באחר בלי שום מחסום, קסם לנו מאד."

מיקום: מושב שתולה שבגליל המערבי

גיל: 4 שנים

הבעלים:
הדר כ"ץ 30, הידרותרפיסטית במקצועה, חלמה כל חייה לעזור לאנשים דרך המים, חלמה ואף הגשימה!
דן כ"ץ 29, מנהל תפעול של חברת הייטק צעירה "משק 76" שמה. דן, יזם ומהנדס תעשייה וניהול, התעסק בעבר עם מגוון פרויקטים חברתיים-חינוכיים עם מעורבות בתיירות בגליל המערבי, והיום כאמור חבר לחברת סטארט-אפ בתחום החקלאות האוטונומית, שעוד נשמע עליה הרבה. נשואים כבר כמעט עשור משפחת כ"ץ גרה בשתולה כבר 7 שנים.

איך הכל התחיל?
"עוד בבניית החלום, נחשפנו לעסק מקומי, של אומן עבודות עץ, שי הרץ ממצפה מתת, שמציע את עבודותיו בחנות פשוטה ליד ביתו ובה אין מוכר. רק קופה. הרעיון הוא – כנס, תבחר ושלם בקופה. הרעיון של נתינת אמון באחר בלי שום מחסום, קסם לנו מאד. המרדף אחרי אורחים, הפחד שימצאו פסול בנו או במקום שלנו, פשוט פגע באנרגיות של המקום. בחורף הראשון החלטנו לנסות מחדש. התחלנו עם יום בשבוע – "שלישי כובע", בואו,ושלמו בכובע כמה שאתם רוצים! בהתחלה אף אחד לא הגיב…כולם חיפשו איפה המלכודת והאותיות הקטנות.

רק לאחר שיתופים של חברים, קרה משהו מדהים מבול של פניות, שגרמו לנו להבין, שזו הדרך שלנו! הרעיון התחבר לתפיסתנו, שהפרנסה היא מאת ה', והוא הדואג לנו כל השנה, ומהר מאד  "שלישי-כובע", הפך ל"חופשה בכובע", שלמו כמה שתרצו, כל השבוע, כל השנה כולל חופשות וחגים. גילינו שכמונו, יש לא מעט זוגות, ששקועים במירוץ החיים, שזקוקים נואשות לרגע אחד של שקט, ניתוק לשם התחברות מחדש, אך לא מאפשרים זאת לעצמם בשל המחירים הגבוהים בשוק. אז אמרנו לעצמנו, למה שלא נציע אנחנו לאותם אנשים, בואו אלינו! תתפנקו, תנוחו, תתמלאו באנרגיות, ושלמו כמה שתרצו!

אנחנו מאמינים שבדרך זו אנו משיגים שתי מטרות: האחת, מאפשרים לאותם אנשים את המנוחה זאת מתוך הזדהות מוחלטת למצבם. וכן למלא את הצורך לשקט, עם הרעיון של "עוד טיפה"- חיבור נפש וגוף לשקט שבמים. והשנייה, בשורה מדהימה, מהפכנית ממש- אמון! בשורה שיכול להיות מצב שבו אדם רוכש מוצר או שירות ומשלם עליו כמה שהוא חושב. לא בכל מקום זה מתאים, אבל אולי דרכנו תופץ הבשורה שהתחילה אצל אותו חרש עץ, שאפשר לסמוך על אדם, שיעריך מוצר/שירות, וייתן בעדו תמורה ראויה .תקראו לנו נאיביים, תמימים, אבל אנחנו מאמינים בזה! ויותר מכך, כולם מרוויחים! אין בכלל ספק."

כלול באירוח:
"יחידת נופש זוגית מאובזרת עם מיטה זוגית, פינת ישיבה, טלוויזיה עם כבלים, מטבחון מאובזר עם מקרר, כירה, מיקרוגל, קומקום, פלטת שבת ומייחם לשבת. בחוץ מרפסת נוף גדולה לכיוון מערב ולנוף המרהיב שמזוהה עם הצימרים בגליל, וג'קוזי חיצוני במרפסת. מתחת ליחידת הנופש ישנה הבריכה המחוממת, מפנקת ופרטית לרשות האורחים בזמן שאין טיפולים (שעות נמסרות לאורחים לפני הגעתם), מערך טיפולי ספא בתוספת תשלום בהנחה לאורחי יחידת הנופש. לאורחים מחכים פרות העונה ועוגיות הבית."

ארוחת בוקר:
"ארוחת הבוקר מוגשת בהזמנה מראש. אורחים שמגיעים בשבתות מוזמנים בשמחה להצטרף אל שולחן השבת שלנו לסעודת שבת חווייתית .לחם מקמח מלא באפייה ביתית, חביתה כפרית עשירה, סלטים, מטבלים, פשטידה ופרות העונה."

שלם כפי יכולתך:
כל אורח שמתקשר (סגירות נעשות טלפונית בלבד), מקבל שיחת היכרות מפורטת בה מוסבר לו עיקרי הרעיון כפי שאנחנו מאמינים בו. מודגש שהקונספט הוא "שלם כמה שאתה רוצה", ז"א בהחלט מצופה תשלום, בהתאם לחוויה אותה חווה כל אורח. באופן כזה, אף אחד לא יוצא מאוכזב, אנחנו עשינו את המקסימום עבור כל אורח, והאורח מבחינתו שילם בהתאם למה שהוא קיבל.האנרגיות שמקבלים האורחים, והאמון שאנחנו נותנים בכל אחד גרמו לכך שבמשך 4 שנים אף פעם לא הרגשנו שזלזלו או פגעו בנו, מאחר ואנחנו מראש משחררים, ומארחים מכל הלב. יתרה מכך, אנחנו לא מתייחסים לכיסוי הוצאות ולא מחשבים ממוצעים. דבר אחד אנחנו כן יודעים אפילו בלי לבדוק- טוב לאורחים שלנו, וטוב לנו!

כוכבי הצימר:
"
בראש השנה שעברה – שהיה מחובר לשבת, התארחו אצלנו ל-3 לילות, זוג מקסים מהשרון. כהרגלנו, הזמנו אותם להצטרף אלינו לארוחת חג. חשבנו שהם בטח יסרבו לשם הזמן הזוגי שלהם, אך לא רק שהם שמחו להצטרף, אלא שהם כ"כ התחברו אלינו ולילדים שבסוף הם בילו איתנו את כל ארוחות החג והשבת."

"בכניסה ליחידת הנופש, ישנו ספר אורחים, שמאפשר לאורחים לתאר במילים את תחושותיהם. כל פעם זה מרגש מחדש לשמוע ולראות עד כמה זוגות זקוקים לחוויית הנופש הזו, ועד כמה הם נהנו מכל רגע אצלנו. אנחנו שמחים להתרגש מכך כל פעם, ולא לראות את זה כמובן מאליו בכלל!"

חולמים:
"היינו מגשימים את החלום האולטימטיבי שייחסנו ליחידת הנופש  של "עוד טיפה". להפוך את יחידת נופש ליקום נפרד וייחודי שהוא כל-כולו מוקדש לזוגות, ונותן להם מרחב אנרגטי ונקי לעבודה והתפתחות זוגית.

היחידה הייתה מעוצבת באופן מוחלט בבוץ טבעי, המשלב ענפי עץ טבעי חי, עם קמין עצים בפינה, ומפל מים, שיחד עם הרוח הצפון-מערבית המנשבת תכופות באזורנו, יושלמו 4 היסודות- מים, אדמה, אש ורוח להתכנסות אנרגטית מוחלטת.

בכניסה ליחידה תוצב קופסא אטומה להפקדת המכשירים הניידים, ובזמן שהותם, הזוג יתמקד אך ורק בפיתוח זוגיות והעצמתה באמצעות משחקי זוגיות, פיתוח השיח הזוגי ומחברת אישית משלהם לעיצוב הזוגיות שלהם.

עוד נגשים את החלום, עם תקציב או בלי …"

להזמנות ופרטים נוספים >> 077-9964658

"הצימרים ממוקמים במעבה היער ותוכלו לפרוש אליהם בכל עת כדי לארגן לעצמכם חפלה פרטית. ואם כבר מדברים על הצימר זהו מקום הולם למי שאוהב טבע, שלווה ושקט. אייל ועדנה מציעים שתי בקתות נפרדות לחלוטין, כך שאין לכם שכנים"

משק חפר של עדנה ואייל חפר במצפה אבירים, הנקרא גם 'מקום בלב' הינו משק חקלאי בו מגדלים עזים לחלב. המשק ממוקם בתוך יער אלונים מעל נחל כזיב.
החל מחודש נובמבר את המחיר תשלום לצימר, אתם קובעים! בימים א'-ד' המקום פתוח בכל ימות השבוע במשך 24 שעות ביממה.

משק חפר מציע לכם שפע פעילויות ואטרקציות ייחודיות, שכולן ראויות ומומלצות. מכאן תוכלו לצאת לרכיבה על סוסים בתוך יער האלונים הפראי המקיף את היישוב ומשתרע על פני אלפי דונמים. אם אתם מעדיפים לנהוג תוכלו לקבל ג'יפון אוטומטי ביחד עם מפת שבילים, ואחרי שתעמיסו עליו את בני המשפחה (עד ארבעה אנשים) תצאו למסלול נהיגה של 20 ק"מ באחד מאתרי הטבע היותר הרריים ומיוערים שיש לגליל להציע.
עייפתם מהאקשן? תוכלו לרכוש גבינות לבנה ויוגורט בייצור עצמי במחלבה של עדנה, המגבנת את הגבינות מחלב העזים שבמשק המשפחתי.

כמו כן תוכלו לרכוש יינות בוטיק מהגליל ולחם כפרי משובח ואז לרדת בשביל ליער בו ממוקם ה'דיר קפה' ולהתיישב סביב שולחן לפיקניק עצמאי. שיטת המכירה במשק חפר מבוססת על אמון מוחלט באנשים: אתם לוקחים, עושים חשבון, שמים כסף בקופה ולוקחים עודף לבד.

הצימרים ממוקמים במעבה היער ותוכלו לפרוש אליהם בכל עת כדי לארגן לעצמכם חפלה פרטית. ואם כבר מדברים על הצימר זהו מקום הולם למי שאוהב טבע, שלווה ושקט. אייל ועדנה מציעים שתי בקתות נפרדות לחלוטין, כך שאין לכם שכנים. הבקתות מרווחות, יש בהן סלון וחדר שינה נפרד וכמובן ג'קוזי. במטבח יחכו לכם קפה במגוון טעמים, עוגה ביתית, עוגיות, פירות העונה, ירקות טריים, ריבות, יין ומבחר מהמחלבה הביתית. הבקתות מאובזרות היטב ובשפע. במקום מבחר ענק של סרטי וידיאו ומערכת מתאימה.
מתאים למשפחות, צוותים, חברות וארגונים המחפשים פעילויות מרתקות לגיבוש, קירוב לבבות, הנאה מהיחד ולמידה חווייתית. משק חפר מציע שפע של הפעלות חברתיות, סדנאות, משחקי חוץ והפעלות ייחודיות שאייל מעביר, ולא מדובר בתחביב, האיש היה מזכ"ל תנועת הנוער של תנועת המושבים והוא מומחה בתחום.

להזמנות ופרטים נוספים >> 077-9964504

מפת מסלול

מעוף הציפור
עוד טיפה- יחידת הנופש, מרכז טיפולי מרפא ורוגע במים
מקום בלב - משק חפר - צימרים, קמפינג, טיולי סוסים, רכבי שטח, סדנאות ODT