המלצות מיוחדות

אחורה קדימה
הוסף לתיבה שלך
שלח הודעה לחבר
X
תודה, הודעתך נשלחה בהצלחה
תודה, הודעתך נשלחה בהצלחה

מרכז המבקרים בעכו

מיקום עכו

"בעכו העתיקה, כשיש לך עלייה קטנה באמצע השביל במפלס העליון, העותמאני, סביר להניח שאתה עומד מעל אולם או כנסייה מהתקופה הצלבנית". זאת רק דרך אחת מני רבות שבהן ממחישה עבורנו פסקל (המדריכה הראשית - ולא בכדי - של מרכז המבקרים בעיר העתיקה בעכו) את העובדה שסמטאות העיר הן רק קצה קרחון אדיר של עולמות נוספים הפועמים תחת רגלינו. "לעכו 5,000 שנות היסטוריה, בהן שתי תקופות שבהן שימשה עיר מרכזית בארץ: בתקופה הצלבנית, ובזו העותמאנית אשר ברחובותיה אנו פוסעים כיום". בין שתי התקופות האלה, נציין, ביקרו פה הממלוכים, כשהם טעונים באנרגיות קצת פחות קונסטרוקטיביות; ובמלים אחרות, הרסו את העיר הצלבנית. למרבה האירוניה, הרס העיר על ידי הממלוכים וכיסויה היסודי בעפר על ידי השליט העותמאני אחמד פאשה אל ג'זאר ('הקצב', בשבילכם. ההוא שנפוליאון לא יכל לו) –  הם שהבטיחו את שימורה המופלא של העיר הצלבנית.

כיום עכו היא היחידה בארץ המופיעה פעמיים ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו - האחת בזכות העיר העתיקה, האחרת בשל היותה אתר מרכזי עבור הדת הבהאית.

מרכז המבקרים כולל דלפק מידע המציע חומר כתוב בשמונה שפות – מסלולים, הסברים ומפות - סרט קצר ומרשים הסוקר את אתרי העיר העתיקה (בשמונה שפות אף הוא), דגם מוקטן של העיר אשר בו פותחות הקבוצות את סיוריהן, גלישה חופשית באינטרנט לבודדים שמעוניינים לתכנן את טיולם בעיר - ומעל הכול - אנשי צוות שישמחו לענות על כל שאלה.

בנוסף, ניתן לרכוש במקום ערכה הכוללת ברושור ומפות שיאפשרו טיול עצמאי בעיר, במסלול המתרכז בנושא היהודי (הרמב"ם, הרמב"ן והרמח"ל הם רק שלושה מהשמות שנמשכו אל העיר).

חשוב לציין כי קבוצות מאורגנות שמגיעות לעכו במיוחד ושלא כחלק מטיול מודרך – יוכלו לקבל הדרכה כחלק מן השירות של המרכז ללא תוספת תשלום. בתיאום מראש בלבד, כמובן.

מטיילים שאינם חלק מקבוצה יקבלו עם קניית הכרטיס גם מכשיר הדרכה שיפעילו על פי סימוני האתרים. נחשו בכמה שפות?

  • על המקום
מחירים
החל מ-
3
עד
77
מחירים מיוחדים
מידע נוסף
שירותים מוסדרים. האתרים פתוחים כל השבוע בין 8:30 ל-16:00. בקיץ עד 18:00.
בעלי מוגבלויות ועגלות תינוק: יש גישה לרוב המקומות.
כרטיסים מודולריים וחבילות בהתאם מפורט באתר לפיתוח עכו העתיקה.
פרטים
049956706 info@akko.org.il
מקומות לינה באזור
לפעילויות בסביבה
למסעדות בקרבת מקום
מתוך התיבה שלך תוכל לפנות לכל המארחים שבחרת