המלצות מיוחדות

אחורה קדימה
הוסף לתיבה שלך
שלח הודעה לחבר
X
תודה, הודעתך נשלחה בהצלחה
תודה, הודעתך נשלחה בהצלחה

יער חניתה - אתר חומה ומגדל ומסלול טיול קצר מעגלי למשפחות

מיקום חניתה

ב-20 במרץ 1938, בשלב הראשון של העלייה על הקרקע לפסגת הר חניתה במסגרת מבצע 'חומה ומגדל', הקימו המתיישבים מחנה ביניים בחלקו העליון של יער חניתה. המחנה כונה 'חניתה תחתית' וכיום נמצא בו אתר 'חומה ומגדל'.  האתר – שהפנייה אליו נמצאת במעלה כביש 8993 המטפס משלומי לקיבוץ חניתה - כולל שחזור בגודל טבעי של החומה והמגדל שהיו החלוצים מקימים בן-לילה עם עלייתם אל הקרקע, לצד חניון מרווח הכולל שלטי הסבר, שולחנות קק"ל, עמדות גריל, אתר קומזיץ וברזיות. די מהר תגלו שמבחינת ילדיכם מספיק רק המגדל: יש בו משהו במגדל הזה שהופך את הטיפוס בו לממכר עבורם ולזיכרון מתוק עבור כולכם.  החניון נגיש ומותאם לבעלי מוגבלויות.
בחלקו התחתון של יער חניתה, סמוך לצומת שלומי, תמצאו חניון נוסף הכולל שולחנות פיקניק וברזיות, אך שלא כקודמו, אינו נגיש לנכים. 'שביל נחל באר' היוצא מן המקום הוא נוח ומתאים לכל המשפחה. הוא ושבילים נוספים ביער יובילו אתכם ברכב או ברגל בין עצי החורש המחטניים ועצי הבוסתן. צמחיית היער כוללת על פי עונות השנה גם גיאופיטים שונים, סחלבים וחד-שנתיים.
אם תרצו לערוך תצפית יפה על כפרי דרום לבנון ובקעת העיר צור, המשיכו בנסיעה מעלה עד השער הצפוני של הקיבוץ ומשם השתלבו בשביל המשולט עד פסגתו של הישוב הקדום תל אל-מרד ששרידיו נמצאים במקום.
לידיעתכם בלבד: מערת הסולם נמצאת במדרון הצפוני של ההר, אולם היא סגורה למבקרים בשל בעיות בטיחות. במערה זו התגלו חרסים מהתקופות ההלניסטית והכלקוליתית. במסגרת המאבק על הקמת המדינה היא שימשה מקום מסתור עבור אנשי הפלמ"ח לאחר הניסיון הכושל לפוצץ את גשר א-זיב בלילה הגשרים (ראו 'יד לי"ד').
את הביקור ביער חניתה תוכלו לחתום במוזיאון הייחודי הנמצא בקיבוץ (ראו 'מוזיאון חומה ומגדל'), הכולל לצד האגף המתאר את העלייה אל הקרקע גם אגף ארכיאולוגי ואגף טבע.

  • על המקום
מחירים
החל מ-
0
עד
0
מחירים מיוחדים
מידע נוסף
במקום מסלול טיול קצר מעגלי "שביל נחל באר", שאורכו כ 2 ק"מ, והוא מתאים למשפחות.
מקומות לינה באזור
לפעילויות בסביבה
למסעדות בקרבת מקום
מתוך התיבה שלך תוכל לפנות לכל המארחים שבחרת